Güvenlik Bilgilendirmesi / kuikpara

Şirketimiz tarafından, sitemize girebilmeniz için sizden hiçbir zaman, T.C. Kimlik numaranız, GSM numaranız, Cep telefonu marka-model bilgileriniz ya da kişisel bilgileriniz istenmemektedir. Herhangi bir siteye kişisel bilgilerinizin Şirketimiz adına girilmesi istenildiğinde itibar etmeyiniz. Bu durum ile karşılaşmanız halinde halinde  vakit kaybetmeden +90 850 811 00 77 numaralı çağrı merkezimizi arayarak bildirmeniz gerekmektedir

Şirketimize ait kuikpara.com.tr adresinden gönderdiğimiz e-postalarda hiçbir zaman banka, kredi kartı, T.C. Kimlik numaranız, GSM numaranız, Cep telefonu marka-model bilgileriniz ya da kişisel bilgileriniz istenmemektedir. Gönderilen e-postalar sadece bilgilendirme amaçlıdır.

kuikpara tarafından gönderilmiş gibi görünen fakat uzantısı payporter.com.tr olmayan hiçbir mail adresine itibar etmeyiniz.

Yapılan transfer işlemine ilişkin referans numarası, tutar, alıcı vb. bilgilerini asla üçüncü kişilerle paylaşmayınız.

Sizin kazandığınıza dair ödül, çekiliş ya da bahis olduğu söylenerek vergi veya komisyon ödemesi ya da ön ödeme yapmanız istenebilir. Ödülü almak için para göndermeniz gerektiğine dair sms, e-mail, mesaj olarak bir bildirim alabilirsiniz. Var olmayan bir ödül karşılığı size gönderilen bilgi gerçek olmadığından itibar etmeyiniz.

Telefonda kendini polis, savcı veya bir kamu görevlisi olarak tanıtarak sizden para talep eden kişilere dikkat ediniz. Bir kamu görevlisi asla size telefon ederek para transferi yapmanızı istemeyecektir.

Bir hizmet ya da ürün karşılığında anlaştığınız fiyattan daha yüksek bir tutar için çek verilmek istenebilir. Sizden fazla olan parayı, para transferi ile ödemeniz isteyeceklerdir. Çek sahte olabileceği için itibar etmeyiniz.

Yurtdışında yaşayan akrabalarınızdan miras kaldığı ancak bu mirası alabilmek için sizden vergi veya komisyon talep edilmesi durumunda bunun bir dolandırıcılık girişimi olabileceğini düşünerek dikkatli olunuz.

Kabul edildiğiniz bir iş fırsatı olduğu bilgisi paylaşan kişiler, sizden para göndermenizi isterse itibar etmeyiniz.

İnternette reklamı yapılan bir ürün, açık artırma ürünü veya hizmet için ödeme yapmak üzere para göndermeniz istenebilir. Gerçekte var olmayan bu ürün dolandırıcılık yapmak üzere kullanılmaktadır. İtibar etmeyiniz.

WEB ve Mobil uygulamalarımıza girişi için kullandığınız şifreler sadece uygulama içinden değiştirilebilir. Haricen bir web sitesinden yönlendirilen içerik, Kısa Mesaj (SMS) veya elektronik posta adresiyle iletilen bağlantı ile şifre değiştirilmesi yönünde bilgilendirmelere itibar etmeyiniz.  Bu durum ile karşılaşmanız halinde halinde  vakit kaybetmeden +90 850 811 00 77 numaralı çağrı merkezimizi arayarak bildirmeniz gerekmektedir.

Kişisel ve işlem bilgilerinizi her zaman gizli tutunuz.

Kısa Mesaj (SMS)  gönderimleri için kullandığıniz telefonunuzun  veya hattınızın, şifreleriniz, iletişim için kullandığınız elektronik posta adresi gibi bilgilerinizin kaybolması, çalınması, silinmesi, değiştirilmesi, zorla ele geçirilmesi durumları ile karşılaşmanız halinde  vakit kaybetmeden +90 850 811 00 77 numaralı çağrı merkezimizi arayarak bildirmeniz gerekmektedir.

Kişisel ve işlem bilgilerinizi her zaman gizli tutunuz.

Dolandırıldığınızı veya bilgilerinizin ele geçirildiğini düşünüyorsanız vakit kaybetmeden +90 850 811 00 77 numaralı çağrı merkezimizi arayarak bildirmeniz gerekmektedir.

Hizmetlerimizin verildiği dijital platformlardan ya da hizmeti alırken kullandığınız cihazlarınızdan kaynaklanan nedenlerle bilgilendirme olanakları açısından yetersiz kalmanız durumunda, söz konusu bilgilere +90 850 811 00 77 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak veya size en yakın Hizmet Noktalarımızdan  erişebilirsiniz.

Şüpheli bir durumla karşılaştığınızda lütfen +90 850 811 00 77 numaralı Çağrı Merkezimizi arayınız.

imageimage